Jak zmniejszyć fotkę?

Masz problem z wybraniem odpowiednich ustawień, aby Twoje nowe zdjęcie było odpowiednie? Te kilka porad uprości Ci zmniejszanie zdjęć.Wróć do strony zmniejszania

Zmniejszanie krok po kroku Opis funkcji

Rozmiar

Jeśli Twoja fotka ma być zmniejszona na naszą-klasę lub podobny serwis społecznościowy, pole Rozmiar pozostaw bez zmian. Odpowiednia opcja (640px) jest zaznaczona. Dzięki tej opcji będziesz mógł wrzucić na naszą-klasę kilkanaście zdjęć bez wysyłania SMSa z opłatą za dodatkowy transfer. U nas zmniejszysz je za darmo.

W przypadku, gdy chcesz aby zdjęcie było trochę większe, możesz wybrać opcję 800px lub 1024px. Te rozmiary są lepsze dla zdjęć wysyłanych przez e-mail.

Wreszcie, jeśli nie odpowiadają Ci podane wyżej opcje, możesz wpisać swoją ilość pikseli. Jest to zmniejszanie wg. dłuższego boku, to znaczy, że jeśli wpiszesz tam np. 564, to największym wymiarem zdjęcia będzie 564, a drugi bok zostanie tak obliczony, aby fotka nie była rozciągnięta.

Ostatnią opcją jest zmniejszanie procentowe. Gdy wpiszesz np. 50%, zdjęcie 800x600 będzie miało wymiary 400x300 (połowę mniejsze).

Jakość

To pole również możesz zostawić takie jak jest. Zmieniając pole Jakość, zmniejszy się objętość zdjęcia, co wpłynie na jego wygląd (ale nadal będzie czytelne).

Efekty

Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcie nabrało lepszego wyglądu, było bardziej wyjątkowe, nadaj mu któryś z efektów. Co dają te efekty? Zobacz tutaj:efekty na zdjęciach.

 

Pamiętaj, że czas oczekiwania na zmniejszenie zależy od szybkości Twojego Internetu, my nie możemy tego przyspieszyć. Nawet jeśli musisz trochę poczekać, to i tak jest to prostsze niż instalacja i nauka obsługi programów graficznych.

Linki prolink:

Kontakt z nami

Jeśli coś się popsuło, chcesz nas zbluzgać albo masz jakiś pomysł — napisz do nas.